Dünyanın en büyük klima üreticilerinden Gree Klima Sistemleri’nin Türkiye Temsilcisi TLC Klima, her yıl gerçekleştirdiği İş Ortakları Toplantısı’nı, bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle Zoom ve YouTube platformları üzerinden dijital olarak organize etti.

Her Koşulda Başarıya Koşuyoruz” sloganıyla düzenlenen toplantıya, TLC Klima personeli ile birlikte Türkiye genelindeki TLC Klima yetkili satıcı ve servislerinden oluşan 200 kişi canlı olarak katıldı.

Özel tasarlanmış “Green Box” sahne sistemi ile yüksek çözünürlükte yayınlanan toplantı, 5 sene önce düzenlenen lansman toplantısında olduğu gibi, aynı zamanda TLC Klima reklamlarının da sesi olan Ceyhun Yılmaz moderatörlüğünde gerçekleşti. Toplantıda TLC Klima’nın, Covid-19 salgını nedeniyle tüm dünyada yaşanan olumsuzluklar ile geçen 2020 yılında, daha öncesinde kurulan teknolojik altyapı ve değişen koşullara adapte olabilen ekibi ile elde ettiği başarılarının yanı sıra, 2021 hedef ve stratejileri açıklandı.

TLC Klima Yönetim Kurulu Başkanı Akın Telci ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sema Tunar’ın konuşmalarıyla başlayan toplantı, Bireysel Klimalar Pazarlama ve Satış Direktörü Filiz Doğan, VRF Klima Sistemleri Türkiye Satış Müdürü Cahit Pektaş, Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Hikmet Öztürk, Pazarlama ve İş Geliştirme Müdür Yardımcısı Serdar Ekmekci’nin sunumlarıyla devam etti.

TLC Klima Yönetim Kurulu Başkanı Akın Telci, 2020’deki zorlu koşullara rağmen büyüdükleri bir yılı geçirdikleri için tüm ekibe ve iş ortaklarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, 2021 senesinde de zorlu koşulların devam edebileceğini fakat her koşulda başarıya doğru koşmanın öneminden bahsetti. Piyasalarda, üretim maliyetlerinde ve global lojistik ağında yaşanan olumsuzluklara rağmen büyüyen ekipleri ile birlikte daha büyük başarılar elde edeceklerinden emin olduklarını söyledi.

Toplantıya Çin’den verdikleri mesajla katılan Gree Overseas Sales Company Genel Müdür Yardımcısı Fanlong Zeng, Gree’nin 2019 senesinde elde ettiği 29 milyar USD gelir ile Fortune Global 500 listesinde yer alarak, 160 ülkede 400 milyon kullanıcının tercih ettiği bir marka olduğunu hatırlattı. TLC Klima ile birlikteliklerinin 6. senesinde Türkiye’de Gree’nin daha çok tanınmasından ve daha çok kişiye ulaşmasından duydukları memnuniyetleri dile getirdi. Salgın yüzünden yaşanan tüm zorluklara rağmen TLC Klima ve Gree’nin bir aile olduğunu ve her zaman yan yana ilerlemeye devam edeceklerini dile getirdi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TLC Klima Yönetici Ortağı Sema Tunar, salgın nedeniyle dijital ortamda bile olsa teknolojinin bizi iş ortakları ve tüm ekip ile bir araya getirmeye imkân sağlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Toplantının sloganı olan “Her Koşulda Başarıya Koşuyoruz” söyleminin seçilmesinin tüm ekibin firma ve markamıza olan inancı ve gösterdikleri gayretten kaynaklandığını ifade etti. İş ortaklarımızın son teknoloji Gree ürünlerini tüketicilerimizle buluştururken gösterdikleri özen sayesinde, tercih edilen ve müşterisini mutlu bırakan bir marka haline gelinmesinin, başarıların en büyüğü olduğunu söyledi.

Bireysel Klimalar Pazarlama ve Satış Direktörü Filiz Doğan, 2016 senesinden bu yana, 5 sene zarfında değişen ve gelişen ürün portföyünden bahsetti. 2020 senesinde TLC Klima’nın tüm ürün gruplarında gösterdiği başarılar ile ilgili büyüme rakamlarını aktardı. Cirosal olarak %80 büyümenin yaşandığı 2020 senesinde, özellikle Isı Pompası kategorisinde 2,5 kat büyümeyi yakaladıklarını belirten Filiz Doğan, ticari kategoride de 2020’de Gree olarak %57’lik bir büyüme yakaladıklarını söyledi. Gelişen ve büyüyen satış ekibini iş ortaklarına tanıttıktan sonra, Pazarlama ve İş Geliştirme Müdür Yardımcısı Serdar Ekmekci ile birlikte ürün portföyüne yeni giren ürünleri ve satış stratejilerini anlattı.

VRF Klima Sistemleri Türkiye Satış Müdürü Cahit Pektaş, VRF klima projelerinde bayi kanalındaki büyümeden duydukları memnuniyeti dile getirdi ve 2021 senesinde bayi kanalındaki proje satışlarındaki büyüme hedeflerini anlattı. VRF Klima sistemleri satış ekibinin genişleyen ekibini tanıtan Cahit Pektaş, VRF klima sistemlerinde 6. Nesil Gree teknolojisi olan GMV6 serisinin sektör ortalamasının üzerindeki teknik özelliklerinden bahsetti.

Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Hikmet Öztürk, değişen ve gelişen satış sonrası organizasyonunu ve yeni ekip arkadaşlarını tanıttı. Gree’nin marka güveninin ve teknolojisinin bir göstergesi olarak sektör ortalamasının üzerinde olarak, duvar tipi klimalardaki 6 yıl garanti ve ticari serilerde uygulanan 3 yıl garanti sürelerinden bahsetti. Tüm ekip ve iş ortakları ile birlikte %100 müşteri memnuniyeti hedeflerine ulaşmak için uygulanan ve gelişerek uygulanmaya devam eden stratejilerini anlattı.

Pazarlama ve İş Geliştirme Müdür Yardımcısı Serdar Ekmekci, müşteri memnuniyetinin en çok önem verdikleri alan olduğunu ve tüketicilerin hangi kanallar üzerinden kendilerine ulaştıklarını anlattı. 2021 itibariyle Şikayetvar.com dijital platformunda “Klima Sektörünün En İyisi” seçildiklerini ve bu başarıyı Satış Sonrası Hizmetler departmanı ve iş ortakları ile birlikte elde ettiklerini söyledi.

Nar Eğitim Yönetici Ortağı Ozan Kuşçu’nun salgın döneminde adaptasyon ve büyüme stratejileri üzerine verdiği sunum ile devam eden toplantı ödül töreniyle devam etti.

Ödül töreninde bireysel klimalarda 2020 yılının en iyi ciroyu yapan ilk üç iş ortağına ödülleri takdim edildi. Ödül alan iş ortakları ile birlikte Akdeniz Bölge Müdürü Levent Ozan Acar ve Ege Bölge Müdürü Kadirhan Aygören canlı olarak toplantıya bağlanarak duygularını aktardırlar.

Canlı bağlantılar sonrasında “G-TECH Türkiye Satış 1.si “,“VRF Klima Sistemleri En İyi Atılım Yapan Bayi”, “Isı Pompası En İyi Atılım Yapan Bayi”, “Bireysel Klimalar En İyi Atılım Yapan Bayi”, “En Yüksek Müşteri Memnuniyeti Sağlayan Yetkili Servis”, “Marka Tanıtımına Katkı Ödülü”, “Sosyal Medya Tasarım ve Tanıtım Özel Ödülü” kategorilerinde çeşitli ödüller iş ortakları nezdine şirket yöneticilerine takdim edildi.

Toplantının sonunda Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Tunar ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sema Tunar’ın katılımlarıyla yapılan çekiliş ile seçilen iş ortaklarına yeni model Gree Pular Duvar Tipi Klima ile G-Tech Duvar Tipi Klima hediye edildi.